PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118692}
7,4 31 322
oceny
7,4 10 1 31322
Przygoda na Antarktydzie
powrót do forum filmu Przygoda na Antarktydzie

fakty, do których odnosi sie film są troche inne. po pierwsze psy, które pozostawiono same sobie były rasy akita-inu. też szpice, tyle, że japońskie, cała expedycja była japońska. a psy tej rasy są wyjatkowo "przywiązujace sie" ale i łatwo sie adaptują. część z nich oczywiście padła ale silniejsze osobniki zorganizowły sie i polowały na foki. jednak faktycznie gdy je odnaleziono, nie pamiętam po jakim czasie, to mimo tego, że zdziczały rozpoznały ludzi.
a teraz hardcore'owa historia - psa takiej rasy miał pewien profesor na uniwersytecie w Tokio. codziennie ten pies odprowadzał go na pociąg i czekał na niego na stacji (albo przychodził na peron o godzinie powrotu profesora, nie pamiętam dokładnie). w każdym razie ten profesor pewnego dnia umarł. a ten jego pies przychodził wciaz po niego o własciwej godzinie, dzień w dzień przez wiele lat...
działo sie to bodjże w latach pięćdziesiątych XX wieku. a po dziś dzień na peronie stoi pomnik tego psa

ps. właściwie to ja nie przepadam za psami, ale ta historia z Tokio zawsze wyciska mi łzy

birkin

Fakty:

Tak naprawdę to to Akity też nie były. Pieski z oryginalnej ekspedycji były rasy Sakhalin Husky, inaczej znane jako Karafuto-Ken. Do końca nie wiadomo również jak sobie radziły podczas tej sytuacji z 1958 roku, gdyż nikt tego nie widział i można sobie to jedynie wyobrazić. Gdy powrócono do bazy po prawie rocznej nieobecności odnaleziono przy życiu 2 psy i całkiem spore porcje nienaruszonego jedzenia. Istnieją tylko przypuszczenia, że żywiły się pingwinami, fokami oraz foczymi odchodami. W pierwowzorze z 1983 r. reżyser użył wyobraźni, aby zrekonstruować możliwy tok wydarzeń. Podobnie jak w przypadku pieska z peronu, te 2 Husky, które przetrwały (Taro i Jiro) wypchano po śmierci.
Więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/Nankyoku_Monogatari

ocenił(a) film na 7
birkin

Też gdzieś czytałem na temat akit porzuconych na Antarktydzie. Swoją drogą jestem szczęśliwym właścicielem psa tej rasy.

Paracelsus_93

no to gratulacje (z niewielką dawką zazdrości) :)

ocenił(a) film na 8
birkin

a ja jestem szczęśliwą posiadaczką Syberiana Husky. ;))
a z tymi psami, to ja nie wiem jak to tak można..

urszulankaa

Zazdroszczę. ;] Ale napisz mi tylko taką jedną rzecz, jako że słyszałam kiedyś taką informację, że podobno psy husky nie szczekają. Napisz mi, czy to jest prawda, bo jakoś nie chce mi się w to wierzyc. :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Valenciaa

Też mam dwa psy Husky i szczekają.

Etam

:)

ocenił(a) film na 8
Valenciaa

Głupie jest, według mnie, myślenie, że pies w ogóle nie szczeka, każdy pies szczeka, także syberian husky, jednak muszę przyznać, że nie szczeka dużo, tylko na wybrane osoby, które mu po prostu z jakiegoś powodu nie pasują. Ale nie jest typem psa, który szczeka gdy jakiś inny pies przejdzie obok.

ocenił(a) film na 6
urszulankaa

Basenji nie szczeka !!!!

ocenił(a) film na 10
birkin

jako ze film amerykanski to i sila zeczy psy musialy byc amerykanskie a jakie inne jak nie malamuty z alaski czy huskie.. tak czy inaczej scena polowania stada na ptaki byla niesamowita ;] szczesliwy posiadacz malamutki ;] ..choc to bardziej zludzenie gdyz ona jest bardziej sfoja niz moja ;]

birkin

Hachiko: A Dog's Story historia o tym psiaku z Tokio

użytkownik usunięty
harry77

OGLĄDAŁAM HACHIKO^^ NIESAMOWITY FILM POLECAM KAŻDEMU !!!

birkin

Mój przyjaciel Hatchiko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones